KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 7897199
*
nr 789 7199
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, J Coignard, 2/10, signerad, bladets mått: 57x45
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 17:00:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 16:44:54
1
600 kr
4/11 21:53:49
2
Vinnande bud
5/11 15:36:34
3
800 kr
5/11 16:46:34
4
1.000 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
James Coignard
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Läs mer om James Coignard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik j coignard james coignard
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:07
-
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:24
*
James Coignard
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Läs mer om James Coignard
nr 789 7199
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, J Coignard, 2/10, signerad, bladets mått: 57x45
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 16:44:54 | 1 | 600 kr |
4/11 21:53:49 | 2 | Vinnande bud |
5/11 15:36:34 | 3 | 800 kr |
5/11 16:46:34 | 4 | 1.000 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
James Coignard
James Coignard, fransk mÃ¥lare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.Läs mer om James Coignard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik j coignard james coignard
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:07 -
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:43 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:24